Sosyal Ağlarınızda Paylaşın

Sektörel Gelişmeler / Şirket Haberleri / Teknoloji / Yeni Yatırımlar

Yandex Metrica ile dijital analitik konferansında e-ticaret konuşuldu

Yandex Metrica ile dijital analitik konferansında e-ticaret konuşuldu
Satınalma Mobil Uygulama

E-ticarette başarıya ulaşmada veri analizinin rolü

Yandex’in İstanbul’da düzenlediği dijital analitik konferansı, e-ticaret konusu üzerine yapıldı. E-ticarette başarıya giden yolda veri analizinin önemine odaklanan etkinlikte sunum yapan Yandex Metrica’nın ürün yöneticileri ve analistleri, yaşanmış başarı hikâyelerinden örnekler paylaştılar.

Yandex dijital çağda veri analizinin önemini gündeme getiren etkinlikler yapmaya devam ediyor. Yandex’in dijital analitik alanında İstanbul’da gerçekleştirdiği ikinci etkinlik, e-ticaret üzerine yapıldı. Kolektif House Levent’te “Yandex Metrica ile Veriye Dayalı E-ticaret Eğitimi” başlığı ile düzenlenen etkinlikte sektörün önde gelen firmalarından temsilciler bir araya geldi.

Yandex Metrica Ürün Sorumlusu Barış Mert Gezer’in yanı sıra Yandex’in Rusya’daki merkezinden ürün yöneticileri ve analistler de etkinliğe katılarak dijital analitik teknolojilerinin e-ticarette başarıya ulaşmaya olan etkisini yaşanmış başarı hikâyelerinden örneklerle anlattılar.

Yandex’in web ve mobil analiz aracı Metrica’yı kullanan profesyoneller de kendi deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Etkinliğe katılan firmalardan Doğuş Otomotiv’in Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Serkan Uzunay, yeni hizmete aldıkları online araç satışı sitesinde Yandex Metrica’nın sağladığı olanaklarla yaptıkları iyileştirmeler sonucunda satışlarını nasıl artırdıklarını aktardı.

Yandex Metrica eğitiminde uzmanlar ileri düzey sunumlar paylaştı. “UX tasarımı ve analizin hedefe ulaşmadaki rolü”, “cross-device ve cross-channel dünyası”, “AppMetrica ile kapsamlı uygulama analizi”, “Yandex Metrica ve ‘machine learning’ kullanarak satışları artırmak” katılımcılara yapılan sunumlarda ele alınan konu başlıkları arasında yer aldı.

Sosyal Ağlarınızda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Olun

Satınalma Web Uygulaması ile
Satınalma Cep'te !
* Satınalma Web, kullanıcı dostu ve reklamsız bir içerik okuma ve izleme deneyimi sunar.

* Tüm sektörlerden en yeni gelişmeleri ve ticaret trendlerini takip edebilirsiniz.

* Kategori sponsorları ve 8 Avantaj İş Ortaklığı Programı kurumsal üyelerinin paylaşımları, ürün/hizmet kampanyaları uygulama içerisinde sunulmaktadır.